באישור שוק ההון
מס. רישיון למתן אשראי - 54530
מס. רישיון המרת מט״ח - 57692

כך תהפכו תשלום עתידי למזומן

רבים מאיתנו נתקלו בעברם בסיטואציה של קבלת צ'ק דחוי. לפעמים ניתן לפרוע את הצ'ק תוך ימים בודדים, אך לפעמים מדובר בתקופה ארוכה של מספר חודשים. אז מה עושים? איך ניתן לפרוע את הצ'ק במהירות ולקבל את המזומנים הדרושים לנו באופן מיידי? התשובה פשוטה, אך רבים מאיתנו לא מודעים לה – ניכיון צ'קים. ניכיון צ'קים היא פעולה פשוטה, המאפשרת להפוך את הצ'קים הדחויים לכסף מזומן תמורת עמלה מסוימת. ניתן לבצע ניכיון צ'קים לפרטיים וגם ניכיון צ'קים לעסקים. במאמר זה נדון במושג של ניכיון צ'קים וגם נסביר על ההבדלים בין ניכיון צ'קים ללקוחות פרטיים לניכיון צ'קים ללקוחות עסקיים.

מה זה בעצם ניכיון צ'קים

ניכיון צ'קים הוא שירות פיננסי, שבאמצעותו ניתן להפוך כמעט כל צ'ק לכסף מזומן, גם אם מדובר בצ'ק דחוי וגם אם רשום עליו "למוטב בלבד". גם לקוחות עסקיים וגם לקוחות פרטיים עשויים להיעזר בניכיון צ'קים על מנת להגדיל את תזרים המזומנים שלהם. התשלום על הצ'ק הדחוי יכול להתבצע במספר דרכים:

  • צ'ק של כסף מזומן
  • העברה בנקאית
  • כסף מזומן נזיל באופן מיידי

בעד השירות של ניכיון הצ'קים נלקחת עמלה של אחוזים בודדים וגם ריבית מסוימת בעבור הזמן שנותן עד לפרעון הצ'ק. זוהי צורת מימון נפוצה ומקובלת שבעלי עסקים וגם לקוחות פרטיים משתמשים בה רבות. באופן זה ניתן להימנע מחובות מיותרים וכן מהצורך לפרוע בטחונות.

ניכיון צ'קים ללקוחות פרטיים

ניתן לחלק את סוגי הלקוחות הפרטיים הנעזרים בניכיון צ'קים לשני סוגים עיקריים:

  1. שכירים המעוניינים לקבל כסף מזומן בעבור צ'ק של תלוש משכורת – ברוב מקומות העבודה בישראל, שכר העובד מחושב מהיום הראשון לחודש ועד לסוף החודש. את שכר העבודה, מקבל העובד במהלך עשרת הימים הראשונים של החודש הבא. מצב זה מעמיד את העובד פעמים רבות במצב שבו הוא זקוק לכסף מזומן באופן מיידי כדי לשלם חובות או לעמוד בתשלומי שכר דירה, אך המשכורת עדיין לא התקבלה.
  2. בעלי דירות אשר ניתנים להם צ'קים דחויים עבור שכר הדירה ומעוניינים להמירם לכסף מזומן – על פי רוב, נהוג לתת שניים עשר צ'קים דחויים עבור השכירות של כל השנה במעמד חתימת חוזה שכירות על דירה. במקרה זה, ניתן להיעזר בניכיון צ'קים על מנת לפרוע את הצ'קים הדחויים ולקבל מזומן באופן מיידי. כך, ניתן לחסוך את ההתעסקות שבהפקדת צ'ק כל חודש וכן את הצורך לאפסן את הצ'קים באופן בטוח בכספת.

ניכיון צ'קים ללקוחות עסקיים

כאמור, עסקים רבים משתמשים באופציה של ניכיון צ'קים על מנת לפרוע חובות ועל מנת להימנע מהצורך להשתמש בביטחונות. סוגיית הצ'קים הדחויים מלווה למעשה כמעט כל בית עסק בישראל ומחייבת מציאת פתרונות. ניכיון צ'קים לעסקים מאפשר קבלת מזומן בעבור הצ'קים הדחויים בקלות ובמהירות. לקוחות עסקיים שיש בבעלותם צ'קים דחויים רבים, עשויים לזכות בהטבות והנחות בעמלות ובריביות הנגבות מהם.

היכן מומלץ לבצע ניכיון צ'קים

ישנן חברות רבות המבצעות ניכיון צ'קים והבחירה ביניהן אינה פשוטה. אולם, ניתן לבצע מספר בדיקות פשוטות כדי להפוך את ההחלטה לקלה יותר. ראשית, יש לבדוק האם החברה מאושרת על ידי שוק ההון והאם יש לה רישיון למתן אשראי שניתן מידי משרד האוצר. כך ניתן לוודא שמדובר בחברה אמינה, שניתן להפקיד בידיה את הצ'קים ללא חשש. שנית, מומלץ לבחור בחברה וותיקה ואמינה ששמה הולך לפניה. לשם כך מומלץ לבדוק כמה שנים החברה עובדת, מי הם לקוחותיה והאם ניתן לקבל עליה המלצות. בית מאור הינה חברה ותיקה, אמינה ומסודרת המבצעת ניכיון צ'קים באופן בטוח עבור מגוון לקוחות. הלקוחה מחזיקה ברישיון למתן אשראי מטעם משרד האוצר והיא נהנית ממוניטין מעולים. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום וליהנות משירות מעולה ומחירים נוחים במיוחד הן ללקוחות פרטיים והן לבעלי עסקים.

/ 5.

לכניסה לאזור האישי, הזינו אימייל וסיסמא:
דילוג לתוכן