באישור שוק ההון
מס. רישיון למתן אשראי - 54530
מס. רישיון המרת מט״ח - 57692

המרות מט"ח

המרת מט"ח כוחה של ריבית דריבית

כשמדובר בהמרות מטח או מט"ח נרצה לבחון את ההשפעה של שינוי עמלה מזערי במסגרת מט"ח, חשוב לבחון עיקרון אשר כונה על ידי אלברט איינשטיין בזמנו כלא פחות מאשר "הפלא השמיני בתבל" – ריבית דריבית.

אותה ריבית דריבית היא למעשה האופן בו הכסף שלכם צומח (או לחליפין קטן), בשיעור שגדל עם הזמן ואף על פי שבבחינה ראשונית נדמה שמדובר בפער מינורי ולא חשוב – בחינה לאורך זמן יכולה להוכיח דווקא ההפך הוא הנכון.

רוצה לומר, אילו תחסכו בשיעור ההמרה שלכם במסגרת פדיון שיקים אחוזון מסוים מן העסקה, מדובר בסכום אשר מעת לעת יעצים את עצמו באופן שיכול תוך מספר שנים ובסכומים גדולים להצטבר לכדי הון משמעותי ושלא מומלץ לבטלו או לפסוח עליו – במיוחד אילו מדובר בפעילות עסקית קבועה. 

המרת כספים מטח כחול לבן כערובה מפני הונאות

בנוסף לכך, בשנים האחרונות לאור ריבוי האמצעים הדיגיטליים שדרכם נעשות רכישות ובהתאם גם המרות מטח, גדלו מקרי ההונאה אשר במסגרתם לקוחות שהעבירו שיקים לפריעה בחו"ל לא זכו לקבל את הכסף או נאלצו להתמודד עם שיעורי המרה דרקוניים שהוחבאו באותיות קטנות.

זו גם הסיבה שמומלץ ונכון לקיים את המרת המט"ח דרך גורם כמו חברת "בית מאור", אשר נוהגת באופן שקוף וגלוי מול שלל לקוחותיה השונים כדרך קבע, כמו גם מהווה עבורכם כתובת אילו ואתם מעוניינים לדעת או לשאול אודות התהליך. 

שער יציג שער רציף ומה שביניהם

כמו כן, אילו טרם הבנתם עד תום כיצד נעשה חישוב המט"ח אשר לאורו נקבעים התעריפים השונים, זה הזמן להרחיב מעט אודות שער יציג ושער רציף. 

שער יציג הוא שער שנקבע פעם אחת בכל יום על ידי בנק ישראל, כאשר ערך השער נקבע לאור דגימות שמבצע הבנק עצמו במהלך יום המסחר כאינדיקציות שוטפות לערכו הנוכחי. בנוסף, שימושו העיקרי של שער יציג הוא במסגרת חוזים או עסקאות אשר מערבות שימוש במטבעות זרים, ולא כאמצעי להמרה בשוטף שכן מדובר בערך שמשתנה חדשות לבקרים.

כמו כן, אותו שער מתפרסם באופן ווירטואלי 6 ימים בשבוע, כאשר ניתן להיחשף אליו בשעה 15:30 בימים א' – ה' וב- 12:30 בימי ו' באתר בנק ישראל. 

לעומת זאת, שער רציף הוא שער המשתנה ללא הפסקה למשך 6 ימים בשבוע, כאשר פרט ליום אחד בשבוע הוא נסחר מסביב לשעון ובהתאם משנה את ערכו אל מול מטבעות אחרים, לכן זהו גם השער שדרכו נהוג לבצע את המרות המט"ח השוטפות. 

חישוב העלות כהכלאה בין השער הרציף לשער היציג

כמו כן, כאשר מבקשים לבצע את חישוב העלות של המרת מט"ח כשלעצמה, לרוב נהוג לבחון את הפער שבין השער היציג לבין השער הרציף ולבחור באותה דלתא כעמלה שתועבר לגורם שערך את ההמרה עצמה.

בנוסף, יש לציין כי לרוב המרה במסגרת גופים בנקאיים היא העסקה הפחות משתלמת עבור צרכנים, שכן מדובר בגופים שמכניסים באלגנטיות את גובה העמלה מבלי לחדד כי מדובר בעמלה גבוה משמעותית מהנהוג בשוק. 

הימנעות מהמרת מט"ח אינה משתלמת

יתרה מכך, לעתים רבות לקוחות בוחרים להימנע מביצועה של המרת מט"ח בשל התפיסה המוטעית כי באמצעות משיכת מזומן בארץ היעד ו/או גיהוץ באשראי בלבד הם יוכלו לחמוק מן עמלות המט"ח ולחסוך בשל כך כסף.

לכן, חשוב להבהיר עבור כל אדם המתכנן שימוש באשראי בלבד, כי הבנקים השונים גובים את עמלות ההמרה בעבור שימוש בכל מטבע זר, כאשר אותן עמלות יכולות להגיע לכדי 3% מסך העסקה. 

לפיכך, את אותם הסכומים ניתן להפחית ולצמצם משמעותית במידה ונעשות המרות מסודרות ובסום שכל על ידי גורם המבצע שירותי המרה כדוגמת חברת "בית מאור", כאשר מחשבת תחילה בהחלט משתלמת בהיבט הכלכלי.

המרות מטח באמצעות חברת “בית מאור” נעשית בהליך פשוט, מהיר ומשתלם, המיועד לכל סוגי הלקוחות – פרטיים ועסקיים.

בבית מאור ממירים את כל סוגי המטבעות ללא עמלת המרה. בואו ליהנות משער החליפין הזול שאנו מציעים, וגלו את האופציה המשתלמת ביותר להמרת מט"ח.

נוסעים לחופשה בחו"ל? ביקור משפחתי? נסיעת עסקים? 

3 שירותים שייתנו לכם מענה לכל צורך

  1. המרת מטבע זר לשקלים.
  2. המרת מטבע זר למטבע זר.
  3. המרת שקלים למטבע זר.

3 סיבות טובות לבצע המרות מט"ח בבית מאור

  • פריסה לתשלומים בכרטיס אשראי.
  • כאן יוצע לכם שער החליפין הנמוך ביותר (ביחס לכל סניפי הצ'יינג', הבנקים ובנק הדואר).
  • בצעו המרת מט"ח ללא עמלת המרה.

הבדל קטן עשוי להוות יתרון גדול ומשמעותי.

אם אתם מעוניינים בשירותי המרות מטח, חפשו את שער החליפין הנמוך ביותר

גם הבדל של מספר אגורות עשוי להתברר כחסכוני מאוד, במיוחד כאשר מדובר בסכומים גבוהים של אלפים או עשרות אלפים.

מעוניינים בהמרות מטח לצורך מסחר חוץ?

זו עשויה להיות העסקה המשתלמת ביותר שתעשו!

פנו לבית מאור וגלו כמה תוכלו לחסוך במסגרת שירותי המרת מט"ח שאנו מציעים לקהל הלקוחות שלנו.

בית מאור מציעה שירותי המרת מט"ח מתקדמים, זולים ובטוחים, גם באמצעות כרטיס אשראי ובפריסה לתשלומים. אנו מתחייבים לאבטחת פרטיותו של הלקוח ולדיסקרטיות מלאה.

בואו ליהנות מהשירות שלנו ומיתרונות המרות מטח בחברתנו.


אילו סוגי מטבעות ניתן להמיר בבית מאור?

בבית מאור ניתן להמיר את כל סוגי המטבעות.

כאן ניתן להמיר כסף זר לשקלים או לכסף זר, ושקלים לכסף זר.

למה כדאי להמיר מט"ח בישראל ולא בחו"ל?

רכישת מטבע זר בישראל מבטיחה לכם שהכסף עובר המרה פעם אחת בלבד. פרט לכך, רכישת המט"ח בתשלומים תיעשה בשקלים ותעניק לכם כסף מזומן ביד, בחשבון הבנק או ישירות לכרטיס האשראי.

מה עוד כדאי לי לדעת?

אצלנו תוכלו לקנות מט"ח בתשלומים דרך כרטיס האשראי.

כאשר מדובר במטבע שאינו נפוץ, אנו ממליצים להיערך מספר ימים לפני הטיסה וליצור איתנו קשר מבעוד מועד. בכל מקרה, אנו תמיד ממליצים להיערך מראש ולא לחכות לדקה ה- 90.

לסיכום

כאשר קיים צורך לבצע עסקה ו/או לרכוש באמצעות מטבע זר, הימנעות מביצועה של המרת מט"ח משול לטמינת הראש בחול, כאשר לבסוף הסכום הסופי אשר יש לשלם בשל אותה המרה הוא גבוה משמעותית מביצועה מלכתחילה.

זו גם הסיבה שמומלץ עבור כל אדם הזקוק למט"ח לקיים המרה מוסדרת ומוקדמת ככל הניתן במקום בו הוא הן בוטח בנפשות הפועלות, כמו גם יכול להיחשף לנתוני ההמרה והעמלה שנגבית בעבורה ולהשוות אותה למחירי השוק באותה העת.

ניתן המרה לכל סוגי המטבעות ולבצע המרות מטבע זר לשקלים, המרת כסף זר בכסף זר אחר, והמרת שקלים למטבע זר.

ביחס להמרות כספים בנקודות CHANGE, בבנק ובבנק הדואר, שער החליפין שמציעה “בית מאור” ללקוחותיה נמוך משמעותית.

כל הפעילות שלנו בפיקוח משרד האוצר.

ניתן לקנות מט"ח בתשלומים, אך אם מדובר במטבע שאינו נפוץ אנחנו ממליצים לכם להיערך מספר ימים לפני הטיסה וליצור עימנו קשר.

צור קשר

/ 5.

לכניסה לאזור האישי, הזינו אימייל וסיסמא:
דילוג לתוכן